StarCraft II

Tomb Raider Oyun Hileleri, Tomb Raider 2013 Hileleri

Tomb Raider Oyun Hileleri, Tomb Raider 2013 Hileleri
Arkadaşlar size oyunda kullanılabilen hileleri göstermek istiyorum
Bu hileler Level Editör oyunlarında da işe yarıyor.

Hilelerin temeli aynı,yönü tam kuzeye dönüp yazı yazmak.
Yönü tam kuzeye döndüğümüzde pusulanın ibresi hafif şeffaf olacaktır.

Level atlamaYönünüzü tam kuzeye dönün,envanter ekranından "Load Game" kısmına gelin ve HELP tuşlarına aynı anda basın ve "ESC" tuşu ile envanterden ayrılın,Yeni level yüklenecektir.

Tüm Silahlar,Sınırsız Mermi,Sınırsız MedipackYönünüzü tam kuzeye dönün,envanter ekranından "Small Medipack" kısmına gelin ve GUNS tuşlarına aynı anda basın.Envanter ekranından çıkın ve tekrar girdiğinizde tüm silahlar açık,mermiler ve medipackler sınırsız olacaktır.

Tüm ItemlerYönünüzü tam kuzeye dönün,envanter ekranından "Large Medipack" kısmına gelin ve WEAPONS tuşlarına aynı anda basın.Envanter ekranından çıkın.

Lara'yı tam kuzeye döndürmenin kolay bir yolu:

Sarkınca kuzeye bakan bir yerden sarkın,yukarı çıkın ve başka hiç bir hamle yapmadan hile'ye geçin.

--------------------------------------------------------------------

Tomb Raider 2013 için düzenlenen bu hile tamamen hayallerinizdeki hile denilebilir.
Her türlü hilesinin bulunduğu bu hile amacına ulaşmış bulunuyor.

Hilenin ÖzellikleriNumpad 1:

Sınırsız Sağlık

Numpad 2:

Ekleme XP

Numpad 3:

Skillpoint Ekle

Numpad 4:

Kurtarma Ekle

Numpad 5:

Ekleme cephane

Numpad 6:

Hayır Yeniden yükle

Numpad 7:

Pozisyon kayder

Numpad 8:

Işınlama

Numpad 9:

Teleport

Hilenin KurulumuKurulu oyunun ana dizinine tüm dosyaları kopyalayın. İlk hileyi çalıştırın. Oyun sırasında, belirtilen tuşlara basın.

Dosyayı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

indirme bağlantısı

---------------------------------------------------------------------

Tomb Raider 2013 oyunu Tomb Raider oyun serisinin 9. sudur (Ara oyunlarla birlikte 13. oyun) Reborn, A Survivor is Born olarak ta isimlendirilmiştir.
Tomb Raider ilk yapımcı firması Eidos'tu. Tomb Raider'ın ilk yapımcı firması Core dağıtımcı firması Eidos idi. Daha sonra Eidos oyun serisini Crystal Dynamics’e devrettiğinde devrim oldu. Bu yeni oyun yapımcı Crystal Dynamics ve yayımcı Square Enix ortaklığında piyasaya sürüldü.

Oyun daha önceki Legend-Underworld motorunun daha da güçlendirilmiş versiyonu kullanılmış. Bu oyunu daha gerçekçi, daha özgürce gezinme ve eşyalar ile daha etkileşimini sağlamış.
Aksiyona araştırma, keşif ve savaşa daha çok önem verilmiş. Klasik Tomb Raider oyunlardaki bulmacalar ikinci planda kalmış ve daha kolay. Böylesi daha iyi olmuş gibi.
Çünkü eski oyunlarda bulmacaları çözmemiz günlerimizi alırdı. Dolayısıyla hayatta kalmak için mücadele daha fazla öne çıkmış.

Oyunun Konusu:

Lara Croft liderliğini Whitman yaptığı bir grup arkadaşı ile Sun Queen (Güneş Kraliçesi) hakkında eski bir Japon efsanesini araştırmaya karar verirler. Bindikleri gemi Japonya kıyılarında "Ejderha üçgeni" denilen gizemli bir ada yakınlarında kazaya uğrar ve batar.
Lara Croft ve bazı arkadaşları bu adaya sığınırlar. Ada göründüğü gibi değil, tehlikelerle, tuzaklarla dolu bir adadır.
Ayrıca Rus düşmanlar ve Japon samuraylar de vardır. Lara Croft hayatta kalmak için mücadele edecektir.
Zaten konu da buradan gelmekte: A Survivor is Born.

Ne zaman oyundasınız ne zaman sinematikte anlamıyorsunuz. Geçişler o kadar güzel ki sinematikte hareket etmediğinizi anlayınca şaşırıyorsunuz. Burada size sadece seyretmek kalıyor. Önceki oyunlarda kullanılan otomatik hedefleme özelliği özgür bir nişan alma sistemi ile değiştirilmiş.

Oyun KarakterleriLara Croft - 21 yaşında eski eser araştırıcısı arkeolog kız. Oyunun başlangıcında naif, duyarlı, öldürdüğü geyikten bile özür dileyecek kadar hassas. Ama adada hayat mücadelesini devam ettirmek için gaddar ve acımasız olabiliyor.
Conrad Roth - Endurance olarak bilinen ve batan geminin kaptanı. Lara'nın annesinin arkadaşı. Oyun boyunca Lara'ya yardım ediyor ve fikirler veriyor. Yol gösteriyor. Lara için kendini feda etmekten çekinmeyen bir tip. (Balta ile ölmek çok acı)
Sam Nishimura - Belgesel film yapımcısı. Lara'nın yakın arkadaşı. Sun Queen, Himiko soyundan olduğu için ada yerlisi Mathias tarafından kaçırılır ve Sun Queen kardeşliği ve Himiko'nun lanetinin kalkması için kurban edilmek istenir. Lara bu arkadaşını kurtarmaya çalışıyor.
Dr. James Whitman - Televizyonda "Whitman's World" isimli arkeolojik bir program sunucusu. Çıkarı ve şan, şöhret için her şeyi yapabilecek bir tip. Zaten Mathias'a yardım ederek Lara'ya ihanette ediyor. Layığını da buluyor. İhanetinin bedelini ödüyor.
Alex Weiss - Endurance gemisinin teknikeri ve Lara'nın arkadaşı. Telefon kulesinde Lara'ya çok yardımı oluyor. Bir odada kendini ve düşmanları ile birlikte patlatması ne kadar fedakar olduğunu gösteriyor.
Joslin Reyes - Endurance gemisinin makinisti. Alisha isimli bir kızı var. Roth'la iyi geçinse de Lara ile aralarında bir anlaşmazlıklar var. Zannederim kıskançlık.
Jonah Maiava - Endurance gemisinin aşçısı. (Cüssesinden belli). Ataları Yeni Zelanda Maorilerine dayanıyor. Lara ve Sam ile iyi arkadaşlar. Sert görüntüsüne rağmen iyi biri.
Angus "Grim" Grimaldi- Endurance gemisinin dümencisi. Yıllarca Lara'nın babasının ve Roth'un yanında çalıştı. Shanty Town'da öldürülüyor.
Mathias - Solarii Kardeşliğin lideri. 31 yıldır adada mahsur kalmış. Sun Queenin lider Yamatai diriltmek ve adadaki Himiko'nun lanetinin kalkmasını istemektedir. Conrad Roth ve James Whitman öldürdüğü gibi Sam'ı da bu lanetin kalkması için kurban etmek istemektedir.
Karda kışta ayakkabısız gezmekte ve ideali için yaşamaktadır. Adaya hükmeder ama syağına bir bot alacak parası yoktur.
Uçurumdan düşerken çıplak ayakları bana bunu hatırlattı.
Oni Stalker - Kedileri bir Japon samuray olup (Summo güreşçsisi mi demeli) oyun sonu canavarıdır.
Dev cüssesi ve üzerindeki zırhı ile her kese meydan okumaktadır. Balyozu bir vurunca ortada ne kafa ne vücut kalmakta ve parçaları ancak duvardan kazınarak çıkarılmaktadır. Ama Lara'nın elinden kim kurtulmuş ki Japon savaşçısı kurtulsun.

Oyunun püf noktalarıSilahlar:Ok, yay, tabanca, pompalı tüfek, makineli tüfek, Pry Axe: manivela baltası. Bu silahların en büyük özelliği oyun ilerledikçe yeni yerler keşfedildikçe ve bazı eşyaların toplanması ve Lara Croft tecrübe (Skill) ve beceri kazandıkça güncellenmesi yapılabilmesidir.
Böylece basit bir ok yay zamanla güncelleştirilince yeni özellikler kazanır hale gelecektir.
Adanın her tarafına gitme özelliğiz var. Zaten hayatta kalmak, yiyecek içecek, silah ve mermi toplamak için bu şart.
Ek keşifler, bulmaca çözme tercihe kalmış. Elbette bunları yaparsanız bonuslar alacaksınız.
Normalde oyunun senaryosu 15 saatte ve %50-60 arasında bitiyor. %100 bitirmek için bu bulmacaları çözmelisiniz ve nesneleri toplamalısınız.
Adada hızlı gezinti için seçenekte var. Buna teleport deniyor.
Eski geçmiş olduğunuz bir yere bu teleport sayesinde gidebiliyor ve açamadığınız bir kapıyı açıyor veya alamadığınız bir nesneyi alabiliyorsunuz.
Hatta oyun bittikten sonra adada serbestçe dolaşıp gezintinin tadını çıkarıyorsunuz.
Oyunda ipuçları ve oyun dünyasında etkileşimli unsurları vurgulamak "hayatta kalma içgüdüsü," adlı bir ipucu sistemi yer alıyor. İşin içinden çıkamazsanız bu sistem size yol gösteriyor. PC de Q tuşu iken Xbox'ta LB, PS3'te L1 olarak yer alıyor. Takıldığınız bir yerde hangi eşyalar ile etkileşime girebilirsiniz öğrenmek için bu özelliği kullanın. Ayrıca Bu tuşa bakınca gideceğiniz yeri göğe uzanmış sarı ışık huzmesi olarak görüyorsunuz. Ayrıca bu ekranda işinize yaracak nesneleri, düşmanları, hayvanları görebilirsiniz. Düşmanlar kırmızı renkte, ipuçları altın sarısı renkte. Dostlar yeşil renkte görülüyor.
Ok iyi bir silah. Hatta diğerlerinden bile iyi çünkü bol bulunuyor. Ok atma süresi kısa. Etkili. Tek atışta adamı deviriyor. Yalnız kafaya nişan almak lazım.Q tuşuna ya basarak ateş etme tercihi çevredeki düşmanları seçmek bakımından daha iyi oluyor.
Alevli ok atmak için oyunda ileriki bölümlerde ölmüş pilotun cebinde çakmağı bulmalısınız. Yayı gerince 1 tuşuna basarsanız alevli ok atabiliyorsunuz.

Lara Croft tek kıyafet kullanıyor ama oyun ilerledikçe ilave kıyafetleri seçebiliyorsunuz, değiştirebiliyorsunuz
Oyunda yüzme ve eğilme yok. Yapımcılar bizi C tuşuna basmaktan kurtarmışlar. Eğilecek yerde veya düşmenden korunmak için siper alma otomatik olmuş. Bence güzel bir özellik.Siper arkasından ateş veya ok atmak çok güzel olmuş. Gizlendiğiniz halde hedef alıyorsunuz. Düşman sizi fark edinceye kadar 1-2 sini indiriyorsunuz.
Hızlı koşma tuşu olmazsa da yuvarlanma hareketini her zaman yapabiliyorsunuz Shift tuşu (Bırakma düşme tuşu)
Her zaman TAB tuşuna basarak adanın haritasını, görebilirsiniz. Büyütüp küçültebilirsiniz. Bu tuş size çok önemli bilgiler veriyor.
Haritada şunları görebilirsiniz: Sol da ana göreviniz ve bölüm ismi var. Topladığınız skill (Beceri puanı), XP ler, relicleri (Toplayacağınız bonuslar). Sağda ana bölümdeki yapacağınız işler ve görevin ne kadar yüzdesini tamamlamışsınız görebilirsiniz.
Haritadaki kamp ikonu kampları relic ikonu ve kadeh ikonlarını görüp alabileceğiniz nesneleri gösterir. Belgeleri ve dokümanları da buradan görebilirsiniz
Tapınak işaretleri girebileceğiniz tercihli görevler, bulmacaların ve secretlerin olduğu yerler.
Skill, silah ve gear güncellemesi yapmadıkça tomblar (Mağaralar) haritada görülmediği gibi yerini de bulamıyorsunuz. Yani secrete ulaşmak isterseniz mutlaka buna dikkat edip haritanın upgrade olmasını sağlamalısınız.
Oyunda otomatik save sistemi var. İyi tarafı saveler çok geriden olmuyor. Makul bir seviyede kayıt ediyor.
Yeşil ok ikonu Lara Croft’un kendisi. Okun pozisyonu Lara’nın yönü gösteriyor.
Kendinize yeni bir Rota (Waypoint) ayarlayabilirsiniz. Haritayı hareket ettirip büyütüp küçültebilirsiniz.
Gezip gördüğünüz her yerdeki bütün nesneleri alın. Kapalı sandıkları mutlaka açın. Tavana asılı çuvalları yakarak aşağı düşen sandıkların içindekileri alın.
Martları, fare ve tavşanları, geyik ve kurtları vurun bunların hepsi size skill (Beceri) puanı olarak dönecek.
Girmiş olduğunuz Base kamplarında silahlarınızı, eşyalarınızı ve hayatta kalma (surviver) becerinizi artırabilirsiniz. Böylece düşmanla savaşırken daha geç ölebiliyorsunuz. Silahlarınız daha etkili oluyor. Silahların hedefi daha iyi buluyor.
Elbette oyunu yüzdesini, yüksek olarak bitirmek size karizma kazandırabilir. Ve oyundan çok zevk alırsınız.

Ana ekran seçenekleriContinue: Daha önce kayıt edilmiş oyuna buradan devam edebilirsiniz.
New game: Yeni oyuna buradan başlıyorsunuz.
Multiplayer: Arkadaşınızla online oynayacağınız bölüm.
Extras: Bonus içeriği: Videoları, resimleri, oyundaki karakterleri buradan görüp inceleyebilirsiniz. Bazıları henüz kilitli. Sağ sol ok işareti ile inceler sağ mause tuşu ile de karakterleri döndürebilirsiniz.
Options: garafiği ışık ses düzeyini ayarlayabileceğiniz ekran. Burada klavye tuşlarını da ayarlayabiliyor ve default olarak hangi tuşlar öğrenebiliyorsunuz.
Achievements: Başarıları, oyun yapımcıları ve Square Enix firması hakkında bilgi alıyorsunuz.
Exit: Oyundan çıkış

Oyun içi seçeneklerResume: Oyuna devam
Reload checkpoint. Oynadığınız bölümü otomatik kayıt yerinden baştan oynamak.
Exit to main menü: Ana ekrana dönmek ve çıkış
Gameplay Option: Grafik, tuş ayarlamasının yapıldığı yer.
Change Save Slot: Daha önce save ettiğiniz bir bölümü tekrar oynayabilirsiniz. Dikkat hazırda oynadığınız oyun kaybolur.
İnceleme yazısını daha detaylı bu siteden okuyabilirsiniz.

Oyun BilgileriOyunun Adı:

Tomb Raider 2013

Oyunun Üreticisi, Üreticileri:

Crystal Dynamics, Eidos Montreal

Oyunun Yayımcısı, Yayımcıları:

Square Enix

Oyunun Tasarımcısı, Tasarımcıları:

Darrell Gallagher

Oyunun Artistleri:

Visual Works (CGI)

Oyunun Yazarları:

Rhianna Pratchett

Oyunun Müzikleri:

Jason Graves

Oyunun Serisi:

Tomb Raider

Oyunun Platformu:

Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Oyunun Yayınlanma Tarihi:

5 Mart 2013

Oyunun Türü:

Aksiyon, macera

Oynanma Modu:

Single-player, multiplayer

Oyunun Dağıtımı:

Optical disc, indirme
9 yıl önce eklenmiştir

Benzer İçerikler


- Need For Speed: Most Wanted Oyun Hileleri, Need For Speed: Most Wanted Hileleri
- Crysis 3 Oyun Hileleri, Crysis 3 Hileleri
- Just Dance 4 Oyun hileleri, Just Dance 4 Hileleri
- BioShock Infinite Oyun Hileleri, BioShock Infinite Hileleri
- Assassin's Creed III Oyun Hileleri, Assassin's Creed 3 Hileleri
- Far Cry 3 Oyun Hileleri, Far Cry 3 Hileleri
- Tomb Raider Oyun Hileleri, Tomb Raider 2013 Hileleri
- Call Of Duty Oyun Hileleri, Call Of Duty: Black Ops II Hileleri
- Need For Speed Carbon Hileleri, NFS Carbon Hileleri, Oyun Hileleri
- The Last of Us Oyunu Hileleri, The Last of Us Şifreleri, Oyun Hileleri
Crysis